Dlaczego łupek jest chętnie wykorzystywany do wykończenia dachu?

Choć do wyboru pozostaje wiele różnych surowców dedykowanych do wykończenia dachów, to widać, że łupek jest najchętniej wybierany. Co do tego doprowadziło? Dlaczego łupek wzbudza tak duże zainteresowanie? Odpowiadamy!

Łupek dachowy to jakościowy surowiec

Na pewno tak duże zainteresowanie łupkiem na dach wynika z tego, że mamy do czynienia z jakościowym surowcem. To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ mamy do czynienia ze skałą wydobytą w ziemi, a więc z całkowicie naturalnym surowcem o bardzo dobrych parametrach. Łupek dachowy wykazuje wysoką odporność na wpływ wielu różnych czynników. Niestraszne mu wahania temperatury, opady atmosferyczne, czy upływ czasu, a to oznacza, że łupek dachowy może długo utrzymać się na naszym budynku. Poza tym to doskonała izolacja akustyczna dachu, więc jeśli postanowimy go wykorzystać razem z innymi jakościowymi rozwiązaniami, to na pewno będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem w domu.

Łupek dachowy podnosi waloru wizualne domu

Łupek dachowy to nie tylko solidne rozwiązanie, które może dobrze sprawdzić się na naszym budynku, ale również podnieść jego walory wizualne. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób po niego sięga, ponieważ to najlepszy wybór jeśli chcemy cieszyć się wyjątkowym wykończeniem domu. Co ciekawe, łupek może być stosowany zarówno na całej powierzchni dachu, jak i miejscowo. Sprawdza się jako upiększenie deski czołowej, komina, czy innych elementów towarzyszących na danym budynku.

Łupek dachowy oferowany jest w różnych formach

Nie bez znaczenia pozostaje również to, że dachówka łupkowa na dach oferowana jest w różnych formach, ponieważ w ten sposób każdy z nas jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Wśród dostępnych form nie zabrakło dachówek prostokątnych, karo, czy karpiówki. Poza tym często można trafić też na niestandardowe formy, więc nawet nie będzie trudności z wykreowaniem  oryginalnych rozwiązań na naszych dachach.

Łupek dachowy oferowany jest w dobrych cenach

Jakby tego było mało, to warto wspomnieć, że łupek dachowy oferowany jest nam w naprawdę dobrych stawkach. Jego cena często jest zbliżona do tradycyjnej dachówki zakładkowej w lepszej jakości, więc nic dziwnego, że tak wielu z nas decyduje się na wykorzystanie łupka. To solidny produkt, za który nie zapłacimy wiele i jeśli będziemy chcieli się o tym przekonać, to wystarczy postawić na ofertę profesjonalnego dystrybutora. Poznamy go po doświadczeniu w branży, czy dobrej opinii wśród innych klientów.