Egzekucje komornicze – postaw na najlepszą jakość!

Egzekucja komornicza związana jest z zajęciem określonej części wynagrodzenia za pracę dłużnika. Oprócz tego, egzekucja komornicza może egzekwować także i należność z rent, emerytur, czy też samego majątku osoby zadłużonej. Skutkiem tego, możliwe jest zajęcie także i majątku w postaci danych rzeczy, bądź nieruchomości, w których to posiadaniu jest dłużnik. Zobacz, jak duże możliwości niesie za sobą egzekucja komornicza. Zapraszamy!

Egzekucja komornicza – czy możemy ją zlecić?

Sama egzekucja komornicza działa na zasadzie wydania odpowiedniej dyspozycji przez sąd. Oczywiście, możemy zlecić realizację długu przez dłużnika, od którego to zależy, czy dojdzie do egzekucji komorniczej, czy też nie. Jeśli dłużnik będzie chciał współpracować z firmą windykacyjną, wtedy nie musi dochodzić do egzekucji komorniczej. Jeśli jednak sytuacja jest skomplikowana a dłużnik nie wyraża żadnej skruchy i chęci oddania długu na naszą rzecz, wtedy dochodzi do egzekucji komorniczej, która już w określonych warunkach zezwala na zajmowanie odpowiednich dóbr dłużnika. Na samym początku, wszystko zaczyna się od zajęcia konta dłużnika. Egzekucje komornicze mają to do siebie, że na samym początku szukają najbardziej prostych rozwiązań, aby odzyskać nasz dług. Jeśli jednak konto dłużnika nie rejestruje żadnych przychodów, wtedy egzekucje komornicze mają na celu zajęcie majątku dłużnika, w postaci tego, co znajduje się w jego miejscu zamieszkania. Komornik udaje się na miejsce, aby egzekwować dług, w postaci rzeczy, które są w posiadaniu dłużnika. Jeśli jednak dłużnik nie ma nic na siebie, wtedy sprawdzany jest majątek taki jak nieruchomości, które również podlegają odpowiedniej egzekucji komorniczej.

Czy egzekucje komornicze są skuteczne?

Oczywiście, że tak. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy rozpoczęcie samej współpracy z firmą windykacyjną, która skutecznie poinformuje dłużnika o tym, iż ma dług do oddania. Dokładna informacja na ogół wystarcza, aby dłużnik rozpoczął spłatę długu. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo i nie zawsze długi wracają od razu. Kiedy jednak sytuacja jest skomplikowana, firma windykacyjna ma wszelkie narzędzia do tego, aby odzyskać nasz dług. Są nimi egzekucje komornicze, które dają często bardzo szybko, oczekiwane efekty.