Czyszczenie fotela podologicznego – krok po kroku

Chcesz doprowadzić do jak najlepszej czystości fotel podologiczny w swoim gabinecie? Podpowiemy jak to zrobić. Pierwsze kroki są następujące: musisz założyć odpowiednią odzież ochronną, odłączyć zasilanie sieciowe i upewnić się, że koła są zablokowane. Połóż ręcznik papierowy wokół podstawy, aby wytrzeć jakikolwiek płyn wygenerowany w czasie czyszczenia.

Czyszczenie fotela podologicznego – co dalej?

Przygotuj roztwór ciepłej wody i neutralnego detergentu lub użyj chusteczek o twardej powierzchni na bazie alkoholu. Samo czyszczenie rozpocznij u góry kanapy i idź w dół. Porządnie przetrzyj zagłówek i pozostałą poziomą powierzchnię – kierując się w stronę stóp i nóg. Przetrzyj wszystkie części kół i upewnij się, że wszystkie części kanapy są suche przed ponownym użyciem. Na koniec musisz bezpiecznie wyrzucić materiały czyszczące i dokładnie umyć ręce.

Czyszczenie fotela podologicznego – najważniejsze wskazówki dotyczące usuwania plam

Dobrym pomysłem jest natychmiastowe usunięcie plam, ponieważ w przeciwnym razie mogą one stać się trwałe lub uszkodzić winyl. Uważaj zwłaszcza na plamy pochodzące z wszelkiego rodzaju substancji oleistych, gdyż na nie fotel podologiczny jest szczególnie wrażliwy.

Spróbuj usunąć plamy roztworem miękkiego mydła domowego i użyj miękkiej szmatki (w razie potrzeby miękkiej szczoteczki). Usuń resztki mydła czystą wilgotną ściereczką, a następnie osusz je ręcznikiem. Używaj letniej wody i nie nasycaj wilgocią tapicerki. Po tym wszystkim, zadbaj o prawidłowe osuszenie całości.

Sprawdź: https://kerpro.pl/