Elewacja – dlaczego imitacja jest lepsza?

Niezależnie od tego, czy chcesz zaktualizować fasadę w domu, czy w nieruchomości komercyjnej, wygląd deski elewacyjnej jest popularny i tworzy piękną elewację budynku. Aby uzyskać tę estetykę, masz do wyboru szereg opcji, w tym jedną z najpopularniejszych jest imitacja deski elewacyjnej. Ten produkt wygląda jak efekt naturalny, ale jest wykonany z unikalnego materiału o dużej wytrzymałości, który zapewnia mnóstwo korzyści. Oto przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej o tej imitacji.

Materiały stworzone przez człowieka – na Twoją fasadę!

Zamiast kamienia naturalnego, drewna lub cementu, imitacja deski elewacyjnej jest materiałem podobnym do nich, składa się zwykle poliuretanu, inhibitorów UV i środków zmniejszających palność. Ten uniwersalny materiał, oprócz wielkich walorów odnoszących się do wyglądu -jest wytrzymały i odporny na ciepło. Różnorodność jest jedną z największych zalet produktów na bazie poliuretanu. Substancja może przyjmować kolory, wzory i tekstury, które pozwalają im naśladować Twój ulubiony wygląd elewacji. Ponadto poliuretan można ciąć w tak wielu kształtach i rozmiarach, że ciężko byłoby nie znaleźć wśród tego opcji dla siebie.

Korzyści zastosowania deski elewacyjnej

Oprócz możliwości wyboru koloru i wzoru, elewacja tego rodzaju niesie też i inne zalety. Oto kilka z nich. Przede wszystkim – lekkość. Inne, naturalne opcje są zwykle cięższe, dlatego wymagają odpowiedniego procesu instalacji. Dla tych, którzy chcą wyglądu naturalnego, ale połączonego z szybszą i łatwiejszą instalacją, polecamy wybrać właśnie imitację. Z nią praca przebiega sprawnie, a także pozwala zaoszczędzić na kosztach pracy.