Jakie były początki elektrostymulacji?

Już w czasach starożytnych Egipcjanie korzystali z czegoś, co dziś można by nazwać właśnie elektrostymulacją. Niektóre gatunki ryb gromadzą w swoim ciele impulsy elektryczne, które to wpływają niezwykle kojąco w przypadku bólów głowy. Egipcjanie być może nie nazywali tego elektro impulsami, jednakże miał to z nimi naprawdę wiele wspólnego. Siłownia EMS jest dzisiaj świetną propozycją dla wszystkich osób, które chcą szybko osiągnąć swoje cele.

Pierwsze ważne badanie

Wydarzenie, które popchnęło świat do dalszych badań w temacie, było poddanie elektro impulsom żabich udek. Stało się to w 1780 roku i było na tyle obiecujące, że reszta świata podłapała temat i już w 1791 roku zostało to wykorzystane przez Rosjan. Dzięki treningom EMS wyczynowi sportowcy rosyjscy uzyskali aż do czterdziestu procent tkanki mięśniowej, które przeniosły się na pozytywne wyniki sportowe. Już w roku 2003 powstały pierwsze systemy do treningów elektrostymulacji, co szybko zostało wykorzystane w sporcie i w fitness.

Siłownia EMS – zalety

Treningi EMS mają niewątpliwe zalety, które znacznie ułatwiają wybór pomiędzy tradycją a współczesnością. Dzięki tym dwóm krótkim sesjom w tygodniu bardzo szybko zwiększymy swoja wydolność fizyczną, a to oznacza, że będziemy nie tylko sprawniejsi, ale również zdrowsi i pełni motywacji do dalszego działania. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju treningu jest brak obciążenia stawów, co daje mu znaczącą przewagę na treningiem tradycyjnym, w którym kontuzje są przykrą codziennością. Korzystając z tego rodzaju ćwiczeń, szybko osiągniemy upragnioną wagę, a nasz cellulit zniknie bez śladu. Wart to sprawdzić, ponieważ technologia na wyciągnięcie ręki to wyjątkowo trafiony system ćwiczeń w dzisiejszych czasach.

Koniecznie sprawdź ofertę na: https://www.studiosynergy.pl/