Na czym polega ciepły montaż okien?

Każdy, kto decyduje się na zakup energooszczędnych okien wysokiej jakości, liczy bez wątpienia na to, że przyniosą mu one spore oszczędności. W takiej sytuacji, najważniejszy jest sam montaż okien. Jedynie prawidłowe zamontowanie okna jest w stanie sprawić, że będzie ono spełniało swoją funkcję izolacyjną. Fachowcy polecają tak zwany ciepły montaż okien. Na czym on polega?

Jak się do tego zabrać?

Konieczne jest zamontowanie okna w odpowiedniej warstwie ocieplenia. Taki sposób eliminuje mostki termiczne i wymaga użycia odpowiednich materiałów, jak taśmy specjalistyczne. Ciepły montaż okien polega na zamontowaniu okna na dodatkowym rusztowaniu, co wymaga znacznie więcej pracy, niż tradycyjne osadzanie okna w murze. Coraz więcej profesjonalnych firm oferuje https://www.soudal.pl/cieply-montaz-okien-swsciepły montaż okien, ponieważ klienci oferują się na rozwiązania najdroższe i najlepszej jakości. Inwestując w porządne okna z górnej półki, dzięki którym można później sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej i ogrzewaniu, warto zdecydować się na właściwe zamontowanie takich okien.

Skorzystaj z pomocy fachowców

Decydując się na takie rozwiązanie, najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają już doświadczenie w ciepłym montażu okien. Bardzo ważne jest bowiem stworzenie właściwej warstwy ocieplenia, w której montowane jest później okno. Koszt takiej usługi jest z pewnością wyższy od tradycyjnego montażu, jednak tylko solidne osadzenie okien w domu daje gwarancję oszczędności energii i przede wszystkim ciepła przez cały rok. Trzeba się liczyć też z nieco dłuższym czasem realizacji.