Po co maluszkowi otulacz?

To czego w pierwszych tygodniach życia maluchowi brakuje najbardziej to stały uścisk, w którym trzymany był w ciągu ostatnich kilku tygodni ciąży. Jeśli maluch urodził się o czasie to praktycznie zawsze jego ciało jest w szoku, ile można mieć miejsca poza brzuchem mamy. Zanim maluch dostrzeże, że to miejsce daje mu sporo możliwości, musi minąć trochę czasu, a do tego momentu warto zainwestować w otulacz bambusowy który przybliży dziecku warunki, jakie jeszcze niedawno były jego codziennością.

Otulacz bambusowy – jak materiał działa na maluszka?

Materiał na otulacz ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu, ale także bezpieczeństwa dziecka. Zwykle otulacz bambusowy kupiony w sprawdzonym sklepie oferującym dobre jakościowo produkty dla maluszków będzie posiadał certyfikat Oeko-Tex Standard 100, czyli będzie absolutnie bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka. Ponadto dobry otulacz bambusowy jest dodatkowo antybakteryjny, antygrzybiczny, antyalergiczny. Bambus to materiał wolny od pestycydów i zanieczyszczeń, jeszcze lepiej niż bawełna radzi sobie z absorbowaniem potu i wody. niektóre typy bambusowych otulaczy są też wykonane z materiałów zdolnych do samosterylizacja, co sprawia, że materiał dłużej zachowuje świeżość.Większość tkanin stosowanych na otulacze jest w pełni biodegradowalana.

Jak otulać malucha?

Najważniejsze w uspokajaniu malucha za pomocą otulanie jest postępowanie z ogólnie przyjętymi standardami. Jeśli nie pamiętacie ich ze szkoły rodzenia, warto jeszcze przed porodem poćwiczyć z otulaczem na lalce. Co prawda do prawdziwego płaczu z dzieckiem ta sytuacja jest dość odległa, ale możemy już przyzwyczaić się do możliwości, jakie otulacz bambusowy nam daje.

Sprawdź sam na: https://colorstories.pl/