Gdzie łatwo sprzedać złotą biżuterię?

Lokale, które prowadzą skup złotej biżuterii, mogą oferować swoim klientom bardzo różne ceny. Często bywa tak, że różnice w cenach sięgają nawet pięćdziesięciu procent, co sprawia, że nieświadomy klient może być bardzo stratny na całej transakcji. Ze strony właściciela biżuterii, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest to, aby przed zdecydowaniem się na sprzedaż po określonej cenie, skorzystać wcześniej z oferty wyceny w różnych punktach. Warto przejść się po okolicznych lombardach, zakładach jubilerskich oraz złotniczych, które działają niezależnie od siebie. Biorąc pod uwagę, że przeciętna, złota biżuteria może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, zaoszczędzając kilkadziesiąt procent z tej kwoty, można w łatwy sposób zaoszczędzić równowartość średniej, krajowej pensji.

Kto prowadzi skup złotej biżuterii?

Praktycznie wszyscy jubilerzy prowadzą skup złotej biżuterii. Dzieje się tak za sprawą tego, że kupują oni biżuterię do dwóch celów, co sprawia, że zawsze generują popyt na wyroby ze złota. Mogą oni kupić dany produkt po to, by go dalej odsprzedać. Jeśli jest on w idealnym stanie, można dostać za niego bardzo przyzwoite pieniądze. Jubilerzy jednak skupują także lekko uszkodzone produkty lub takie, które noszą ślady zwykłego użytkowania. Robią tak, gdyż mogą je wtedy odrestaurować oraz sprzedać jako nowe. Drugim z celów skupowania złotej biżuterii jest to, że skupują ją do celów przetopienia na złom, z którego powstaną nowe wyroby.

Skup złotej biżuterii w lombardzie

Złotą biżuterię można także sprzedać w lombardzie. Niestety lombardy przeważnie nie potrzebują złomu, przez to skupują tylko biżuterię w bardzo dobrym stanie. Jeśli, któryś z lombardów zdecyduje się zakup biżuterii w kiepskim stanie, przeważnie zaoferuje bardzo słabą cenę, stąd skup złotej biżuterii w takim punkcie, jest bardzo nieopłacalny dla właściciela wyrobu jubilerskiego.