O czym pamiętać montując docieplanie?

Wybór odpowiedniego docieplania jest kluczowy, jeśli chce się w przyszłości ograniczyć rachunki za ogrzewanie. Rozsądnie jest zainwestować w wysokiej jakości izolator, gdyż dzięki temu później zaoszczędzimy o wiele więcej pieniędzy na węglu czy gazie. Najbardziej opłacalne jest docieplenie styropianem, gdyż spełnia ono wszystkie wymogi izolacji – jest niezwykle tanie, długotrwałe oraz wydajne.

Dlaczego właśnie styropian?

W porównaniu do alternatyw takich jak wełna mineralna czy pianka izolacyjna, cena polistyrenu jest naprawdę przystępna. Nie oznacza to jednak, że spisuje się on gorzej niż substytuty. Docieplenie styropianem firmy styropmin.pl wykazuje doskonałe właściwości izolujące, a ponadto praktycznie nie wymaga ono konserwacji czy wymiany. Należy jednak pamiętać, że styropian może ulec uszkodzeniom mechanicznym, należy także poprawnie go zamontować.

Dlaczego prawidłowy montaż izolacji jest tak ważny?

Dobrze funkcjonująca izolacja to nie tylko dobór właściwego materiału. Równie ważna jest jakość montażu, która bezpośrednio przekłada się na efektywność całego systemu. Jeśli docieplenie styropianem jest prawidłowo ulokowane płyty są kluczowe, aby opór ciepła był na zadowalającym poziomie. Poza tym, jeśli położenie styropianu będzie niewłaściwe, to można narazić go na niesprzyjający wpływ słońca, wilgoci oraz nadmiernego ciepła, prowadzące do stopniowej degradacji materiału. Spieniony polistyren jest tworzywem o ponadprzeciętnej żywotności, lecz musi znajdować się w odpowiednich warunkach, odcięty od niepożądanych czynników.